Category: Transfer

Oct 22 2018

Rita Ora atraktive në festën e ditëlindjes së motrës

Rita Ora po feston ditëlindjen e motrës së saj. Është Elena ajo që po feston ditëlindjen dhe natyristh se nuk mungoi festa mes miqve dhe familjare.

Sep 29 2018

LAJMI I FUNDIT: Njësia Speciale e Policisë së Kosovës merr nën kontroll Ujmanin

Derisa në Prishtinë pritet të protestohet nga ora 14:00 kundër dhënies Serbisë veriun e Kosovës, njësia speciale ROSU ka marrë nën kontroll liqenin e Ujmanit. Gazeta serbe Kurir, po raporton se 60 pjesëtarë të ROSU kanë marr nën kontroll pikën e liqenit artificial dhe hidrocentralit të Ujmanit/Gazivodës shtype rekl,am dhe shiko videon. Lajmin se Policia […]

Aug 28 2018

OFFICIAL: Sterling on a plane to Madrid to sign for Real Madrid

Real Madrid have renewed their interest in Manchester City forward Raheem Sterling, Sky Sports News understands. But it is understood no bids are expected to be made before the transfer window closes across Europe on Friday. The European champions are closely monitoring the 23-year-old’s form and will have club representatives in the crowd at Wembley […]

Aug 06 2018

Zyrtare: Witsel lojtar i Dormundit

Axel Witsel tashmë është bërë me klub të ri. Belgu është transferuar nga skuadra kineze Tianjin Quanjian te Borussia Dortmundi. 29-vjeçari i është bashkuar BVB-së për 20 milionë euro, ku ka nënshkruar kontratë katër vjeçare. Mesfushori do të ketë rrogë vjetore në vlerë 7.5 milionë euro. Excited to get started on this new journey, looking […]

Aug 05 2018

Pogba zgjedh numrin e fanellës te Barcelona?

Mesfushori francez, Paul Pogba, mendohet se ka zgjedhur edhe numrin e fanellës me skuadrën e tij të re, Barcelona. Pogba mendohet se do ta përfundojë së shpejti transferimin e tij nga Manchester United te Barcelonë. Sipas mediumit italian CalcioMercato, mesfushori francez tashmë ka rezervuar edhe numrin e fanellës që ai dëshiron ta bart. Fituesi i […]

Aug 04 2018

Juventus me formacion te cmendur

Juventusi nuk e ka fituar Ligën e Kampionëve që nga viti 1996, ndërsa ky vit po vjen me optimizëm të madh. Klubi nga Torino ka vazhduar me blerje të mëdha këtë sezon. Deri më tani janë harxhuar 221 milionë euro, ku gjysma e shumë shkoi për Cristiano Ronaldon. Juvenusi ka punuare dhe në dalje, ku […]

Jul 30 2018

Simeone:’I’d pick Messi over Ronaldo’

The Atletico boss believes the new Juventus star would find it easier than Barcelona talisman to adapt to poorer team-mates Diego Simeone rates Lionel Messi as a superior player to Cristiano Ronaldo despite believing the Juventus star is the better man for a bad situation. A recording of Simeone stating his preference for Ronaldo emerged […]

Jul 30 2018

Celina nënshkruan me Swansean

Swansea ka dërguar ofertë të re për sulmuesin e Manchester Cityt, Bersant Celina dhe wshtw pranuar nga palët. Tash e një kohë klubi uellsian është vënë pas anësorin që luan me Kosovën. Oferta e parë ishte 3 milionë funte, ndërsa tani është rritur në 4 milionë, që është pranuar nga Manchester City. Celina ishte pëlqyer […]

Jul 30 2018

Reali bënë gati 215 milionë euro për Kane

Gjiganti spanjoll, Real Madridi thuhet se është kthyer kah anglezi Harry Kane, për të cilin po bënë gati një ofertë prej 215 milionë eurosh. Real Madridi është në kërkim të një zëvendësuesi për Cristiano Ronaldon, i cili para disa ditësh u transferua te Juventusi për një shifër prej 112 milionë eurosh. Kështu, Mbretërit janë të […]

Jul 29 2018

Barcelona 2018/19:Ardhjet dhe largimet deri me tani

Pas titullit të Ligës dhe Kupës së Mbretit, ekipi i Ernesto Valverde nuk është që ka qenë shumë i zëshëm deri më tani në këtë afat kalimtar. Por, pasi ka edhe më shumë se një muaj deri te mbyllja e afatit kalimtar të verës, normalisht që pritet ndonjë goditje tjetër. Më poshtë keni një përmbledhje […]

error: Content is protected !!