Category: Latest News

Aug 17 2018

Roma ofron 40 milionë euro për Bailey

Roma thuhet se ka ofruar 40 milionë euro për sulmuesin e Bayer Leverkusenit, Leon Bailey, por çmimi i kërkuar nga gjermanët është 50 milionë euro. Afati kalimtar i transferimeve të Serie A mbyllet të premten në ora 19.00 dhe ka ende kohë për të bërë një ndonjë marrëveshje të fundit. I tillë është klubit nga […]

Aug 17 2018

Presidenti i Barcelonës, Bartomeu: Duam që ky të jetë një vit historik për klubin

Presidenti i Barcelonës, Josep Maria Bartomeu është duke kërkuar një vit historik për klubin dhe i ka kërkuar ekipit të shkojë më mirë sesa sezonin e kaluar. Duke përmendur dështimin e klubit në sezonin e kaluar, ku u eliminuan në çerekfinale të Ligës së Kampionëve – Bartomeu ishte në gjendje të mirë përpara se të […]

Aug 17 2018

Unitedi asnjëherë nuk paraqiti ofertë për Maguiren

Mediat angleze kanë zbuluar se Manchester Unitedi asnjëherë nuk paraqiti një ofertë këtë verë për mbrojtësin e Leicester Cityt, Harry Maguire. Vera ishte e nxehtë për Djajtë e Kuq, të cilët ishin të interesuar në përforcimin e skuadrës së tyre për sezonin e ri. Njëri nga emrat më të përfolur padyshim se ishte emri i […]

Aug 17 2018

Reali jo vetëm që nuk e lejon largimin e Modricit, por edhe raporton Interin në FIFA?

Jo vetëm që Real Madridi nuk do të lejojë Luka Modricin të largohet, por thuhet se ata do të raportojnë Interin në FIFA për qasje ilegale ndaj lojtarit të tyre. Modric dhe përfaqësuesit e tij kanë shtyrë me javë për të bërë një transferim në kroatit në Giuseppe Mezza. E gjitha kjo nën pretendimet e […]

Aug 17 2018

Real Madridi vihet pas Alonsos

Marcos Alonso ka përfunduar në radarin e gjigantit spanjoll, Real Madridit. Mbretërit kanë humbur nga Ateletico Madridi në finale të Superkupës së Evropës me rezultat 4-2 pas vazhdimeve. Kjo humbje i ka bërë drejtuesit e skuadrës të bëhen të vëmendshëm për organikën e paktë të ekipit dhe të mendojnë për transferimeve. Sipas mediave të shumta […]

Aug 06 2018

United dhe Chelsea rivalizojnë Liverpoolin për Fekirin

Nëse Liverpool do të bëjë shumë shpejt një ofertë për Nabil Fekirin gjatë kësaj jave, rrezikojnë të humbasin sulmuesin e Francës. Lyon është i gatshëm ta shesë futbollistin te klubi anglez para mbylljes së afatit kalimtar të verës që mbyllet më 9 gusht, shkruan sot L’Equipe. Por, The Reds nuk janë të vetëm që kanë […]

Aug 06 2018

Perin: Ia premtova Bonuccit numrin 19 nëse kthehet

Portieri i Juventusit, Mattia Perin, ka hequr dorë nga fanella me numrit 19 për t’ia dhuruar Leonardo Bonuccit. Portieri italian zgjodhi numrin 19 kur u bashkua me Bianconerët nga Genoa këtë verë, për shkak se vajza e tij kishte lindur më 19 shkurt. Megjithatë, Bonucci tani është kthyer në Torino pas një viti me Milanin […]

Aug 06 2018

Kompania kineze Suning do t’i paguajë pagat e Luka Modric te Interi

Kompania e njohur kineze Suning mund ta paguajë pagën e Luka Modric, që mund të bashkohet me Interin nga Real Madridi. Nerazzurrët janë duke tentuar të nënshkruajnë me kroatin këtë verë, me 32 vjeçarin që thuhet se kërkon largimin nga mbretërit. Sipas Corriere dello Sport, plani është që Modric të nënshkruaj për katër vite, ndërsa […]

Aug 05 2018

Spalletti: Modric? Po ëndërroj së bashku me tifozët, me kënaqësi do ta pranoja edhe Messin

Luciano Spaletti ka folur rreth zërave të fundit që po e lidhin yllin kroat të Real Madridit, Luka Modric me Interit dhe me deklaratat e tij veçse i ka shtuar benzinë zjarrit. Mesfushori kroat ka ditë që po lidhet me një transferim bombastik nga Real Madridi te Interi. Nerazzurrët thuhet se kanë marrëveshje në parim […]

Aug 05 2018

Seedorf emërohet trajner i Kamerunit, Kluivert ndihmës i tij

Kombëtarja e Kamerunit ka emëruar dyshen holandeze, Clarence Seedorf dhe Patrick Kluivert në krye të ekipit kombëtar. Legjenda holandez, Seedorf është emëruar trajner i ri i kombëtares afrikane, Kamerunit. Përveç tij, Kameruni është përkujdesur edhe për ndihmësin dhe ai do të jetë një holandez tjetër, ish-sulmuesi Kluivert. Sven-Goran Eriksson, i cili hodhi poshtë punën te […]