Category: Football

Dec 17 2018

Exluzive: Bombardon Shaqiri ushtari i Kosovës prap bën Shqiponjën ja reagimi i serbis.. (Video)

Pas dy golave të shënuar për 20 minuta të kaluara në fushë Xherdan Shaqiri u shpall Lojtari i Ndeshjes në derbin e futbollit anglez të kësaj fundjavë ndërmjet Liverpoolit dhe Manchester Unitedit. Trofeun ai e pranoi nga Jamie Carragher, në një moment shumë interesant. “Këto gola i dhashë për FSK’në, për ushtrinë e Kosovës. Le […]

Dec 16 2018

Pamje interesante kur Shaqiri pranon trofeun e Lojtarit të Ndeshjes dhe thotë ia dedikoj ushtrisë së Kosovës.. (Video)

Pas dy golave të shënuar për 20 minuta të kaluara në fushë Xherdan Shaqiri u shpall Lojtari i Ndeshjes në derbin e futbollit anglez të kësaj fundjavë ndërmjet Liverpoolit dhe Manchester Unitedit. Trofeun ai e pranoi nga Jamie Carragher, në një moment shumë interesant. “Këto gola i dhashë për FSK’në, për ushtrinë e Kosovës. Le […]

Dec 16 2018

Njoftim: Ja pse mërgimtarët nuk duhet të vijnë nepër Serbi (Video)

Kanë mbetur edhe pak ditë kur edhe hyjmë në vitin e ri 2019-të. Tanimë shumë mërgimtarë ia mësyjnë vendlindjes së tyre, për festat e fundvitit. Shumica e tyre për të ardhur në Kosovë kalojnë nepër Serbi, por kjo nuk është shumë e dëshirueshme të ndodh edhe kësaj here. Mërgimtarët e Kosovës, do të bënin mirë […]

Dec 16 2018

Pas Mogherinit, shqipëtarët vërshojnë edhe profilin e Presidentit Trump – Ja çfarë i shkruajnë (Video)

Pas komenteve të shumta që banorë të zemëruar të Kosovës i kanë bërë në drejtim të shefes së diplomates evropiane, Frederica Mogherini në faqen e saj zyrtare në Facebook lidhur me liberalizimin e vizave e ushtrinë, shqiptarët kanë vërshuar me komente edhe të parin e SHBA-së, Donald Trump. Ndihma që Shtetet e Bashkuara të Amerikës […]

Dec 16 2018

Fatime Bajrami jeton e vetme dhe pa kushte në Mitrovicë (VIDEO)

Fatime Bajrami nga Shipoli i Mitrovicës, që nga koha e luftës kur humbi familjen e saj, jeton e vetme në shtëpi pa kushte elementare për jetesë. Edhe pse merr pension invalidorë, asaj nuk i mjafton as për barna e shpenzime të përditshme, prandaj edhe kërkon ndihmë nga vullnetmirët. Kronikë e përgatitur nga gazetari Haris Ademi.

Dec 16 2018

Befason Shaqiri: Klopp më tha hej ushtari i Kosovës hajde futu në fushë bombardo unë buzëqesha dhe thash se do të.. (Video)

Ai shënoi në minutën e 73’të dhe të 80’të, duke i siguruar edhe fitoren Liverpoolit dhe duke e mbajtur atë në vendin e parë të Premier League. E pas përfundimit të ndeshjes, Xherdan Shaqiri foli mbi golat e shënuara, duke shprehur edhe kënaqësinë e tij të madhe. “Këto gola i dhashë për FSK’në, për ushtrinë […]

Dec 16 2018

Komentatori shqiptar shpërthen në lot pas golave të Shaqirit (Video)

Xherdan Shaqiri ka qenë heroi i ndeshjes në derbin e Premierligës ku Liverpooli e mposhti Manchester United me rezultat 3-1. Mesfushori shqiptar shënoi dy gola duke i mbajtur Reds në vendin e parë në tabelë pas javëssë 17-të. Emocionët për këto dy gola nuk ka mundur t’i mbaj edhe komentatori i Supersport, Ylli Aga. Aga […]

Dec 16 2018

Edhe Labi i komenton Mogherinit: Unë nuk t’pshurri n’BE e as n’viza (Video)

Ai është Labinot Tahiri nga AKR, i cili nuk ka kursyer fjalët e tij të ashpra ndaj zyrtarës së BE’së, gjuhë kjo me të cilin këngëtaro-deputeti i ishte drejtuar edhe Baton Haxhiut, drejtorit të Klan Kosovës. “Frederica, mu s’ma nin kush je ti moj bjondinë. Ti je trullavicë si krejt bjondinat. Unë nuk t’pshurri as […]

Dec 16 2018

Mogherini i kërkon Haradinajt: Ndaleni Xherdan Shaqirin! (Video)

Ajo mënjeherë pas ndeshjes i ka shkruar kryeministrit kosovar Ramush Haradinajt, duke i kërkuar të marrë masa ndaj futbollistit shqiptar që mbron ngjyrat e kombëtares zvicerane. “Zoti kryeministër, dy golat e Shaqirit sot vështirësojnë dialogun Kosovë-Serbi dhe pengojnë të dyja vendet në rrugën evropiane. ‘Bombardimi’ i Shaqirit sot në ‘Amfield[ vonon procesin e liberalizimit të […]

Dec 16 2018

Befason Shaqiri para se të futesha në lojë Klopp më tha çfarë do bësh për ushtrinë e Kosoves unë qesha dhe i thashë.. (Video)

Ai shënoi në minutën e 73’të dhe të 80’të, duke i siguruar edhe fitoren Liverpoolit dhe duke e mbajtur atë në vendin e parë të Premier League. E pas përfundimit të ndeshjes, Xherdan Shaqiri foli mbi golat e shënuara, duke shprehur edhe kënaqësinë e tij të madhe. “Këto gola i dhashë për FSK’në, për ushtrinë […]

error: Content is protected !!